W dniu 12 lutego 2022 r odbył się 39. Bieg Chomiczówki. Na trasie wyznaczonej na terenie akademii wychowania fizycznego rywalizowało 448 osób. Najszybciej dystans pokonali Natalia Mierzlikin wśród kobiet, która z ponad minutą przewagi pokonała Martynę Jakóbczyk. Wśród mężczyzn tryumfował wielokrotny zwycięzca Biegu Chomiczówki – Arkadiusz Gardzielewski.

Poza klasyfikacjami indywidualnymi, w organizowanym przez Urząd Dzielnicy Bielany i TKKF Chomiczówka biegu, rozdano nagrody w klasyfikacjach wiekowych, drużynowej jak również indywidualnych jak najszybszy Warszawiak oraz najstarszy uczestnik. Dzięki zaangażowaniu sponsorów imprezy, firm: Dom Development, Byś, Huta ArcellorMittal Warszawa, SKM Szybka Kolej Miejska oraz NZOZ Rehmedicon na najszybszych biegaczy czekały atrakcyjne nagrody.

– Cieszę się z kolejnej, 39. już edycji imprezy, która przebiegła przez warszawskie Bielany. Po raz drugi rywalizowaliśmy na terenie Akademii Wychowania Fizycznego, której bardzo dziękuję za gościnność. Mam nadzieję, że kolejna, okrągła edycja wróci na Chomiczówkę. Wierzę, że pozwoli na to brak pandemii oraz remontów na osiedlu Chomiczówka. Gratuluję wszystkim osobom, które zdecydowały się stanąć na starcie. Dziękuję również za przestrzeganie zaleceń, związanych z odległością czy nieprzychodzeniem na imprezę w stanie przeziębienia – podsumował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

W imprezie, podobnie jak w ubiegłych latach, wzięli udział zawodnicy z całego kraju, nie zabrakło zarówno zawodowych biegaczy, jak i amatorów, zmagających się z własnymi słabościami i chcącymi sprawdzić, czy pokonają długi dystans biegowy.

Zmagania drużynowe zwyciężyli Litwini z zespołu Na, pagauk, którzy praktycznie co roku wystawiają swoją reprezentację na Biegu Chomiczówki.

Wyniki:

Podium klasyfikacji kobiet:
1. Natalia Mierzlikin – UKS Gepard Warszawa – 1:02:12
2. Martyna Jakóbczyk – Adidas Runners Warsaw – 1:03:32
3. Iga Kowalczyk – Trinergy – 1:04:33

Podium klasyfikacji mężczyzn:
1. Arkadiusz Gardzielewski – arkadiuszgardzielewski.pl – 50:00
2. Andrzej Starżyński – UMCS Lublin – 50:06
3. Piotr Parfianowicz – UNTS Warszawa 53:55

Oficjalne wyniki 39. Biegu Chomiczówki znajdziecie w linku poniżej:
39. Bieg Chomiczówki, 2022-02-12 : : my.race|result (raceresult.com)

 

Zdjęcia

Smart Gallery by Gestin de redes sociales